Jak wybrać fajny prezent dla dziecka?

Z jednej strony wydawałoby się, że kupno prezentu dla dziecka to sprawa banalnie prosta – wszystkie dzieci mają mnóstwo marzeń i pragnień i z pewnością jest wiele rzeczy, które sprawią im radość. Jednak z drugiej strony gusta dziecięce zmieniają się szybko. A do tego niekoniecznie to, co chcielibyśmy kupić dziecku spotka się z zadowoleniem jego rodziców. Dlatego wraz ze sklepem Metroz.pl, gdzie znajdziecie wiele inspirujących pomysłów nap prezenty dla każdego, podpowiadamy, co kupić w prezencie dziecku. Nie tylko pod choinkę – okazji do obdarowywania jest w dzieciństwie mnóstwo. To garść przydatnych pomysłów na prezenty, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Maskotka to rzecz bardzo uniwersalna. Choć dorośli narzekają często, że kolejne pluszowe zwierzaki zajmują miejsce i zbierają kurz, trzeba powiedzieć jedno – dzieci za pluszowymi zabawkami przepadają. Chyba każdy z nas miał w dzieciństwie ukochanego misia, prawda? W tej kwestii nic się nie zmieniło. Dla maluchów pluszowe zwierzątko będzie ukochanym przyjacielem i ważnym towarzyszem codziennego życia. W metroz.pl znajdziecie sporo interesujących maskotek, które na pewno wzbudzą zachwyt małego dziecka.

Puzzle to kolejna zabawka, która cieszy się uznaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców, bo wiadomo, że tego rodzaju układanki to nie tylko rozrywka, ale też rozwój ważnych umiejętności, takich jak motoryka mała, spostrzegawczość, analiza i synteza wzrokowa… Układając puzzle, dziecko ćwiczy wielorakie aspekty swojej inteligencji i stymuluje mózg do rozwoju, a przy tym świetnie się bawi. Wystarczy tylko wybrać puzzle o tematyce, którą dane dziecko lubi. Ważne też, by dopasować ich poziom do wieku i umiejętności dziecka. Dla najmłodszych przeznaczone są tak zwane wtykanki, czyli drewniane puzzle, w których trzeba wpasować wyjmowane kształty na miejsce. Z czasem dzieci zaczynają już układać klasyczne puzzle, które tworzą obrazek – na początku łączą dwa elementy, ale już trzyletnie dziecko spokojnie ułoży obrazek podzielony na dwadzieścia cząstek. Jeśli jest miłośnikiem tego typu układanek możemy też kupić puzzle z 50 elementów. W Metroz.pl znajdziemy tez interesujące puzzle anglojęzyczne stymulujące również rozwój językowy malucha.

Ciekawą kategorią prezentów, które spodobają się dzieciom i wywołają zadowolenie także rodziców są różnego typu zabawki i akcesoria zachęcające do ruchu i uprawniania sportu. Wspaniałą zabawką, która cieszy dzieci w różnym wieku jest na przykład latawiec. To bardzo prosta rzecz, a daje dużo radości i skłania do tego, by wspólnie spędzać czas na powietrzu, a wiadomo, że tego rodzaju aktywności są bardzo zdrowe i korzystne dla dzieci. Jeśli wiemy, że dziecko uprawia jakiś sport, śmiało możemy dać mu w prezencie akcesoria z tym związane, na przykład okulary do pływania, strój sportowy czy piłkę. W przeciwieństwie do elektroniki, która budzi kontrowersje i wiele różnic zdań między rodzicami, w przypadku sportu raczej nikt nie ma aktywności, że to coś, do czego warto dziecko zachęcać i że takie zainteresowania zasługują na wsparcie.

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka są też przedmioty służące do wyrażani się artystycznego. Trzeba je tylko dopasować do wieku – dla maluchów wystarczą grube kredki czy nietoksyczne farby, na początku najlepsze są do malowania palcami oraz plakatówki i grube pędzle. Stasze dzieci lubią tak zwane zestawy kreatywne, chętnie też eksperymentują z różnymi technikami plastycznymi, dlatego bardzo ucieszą je na przykład farby z efektem trójwymiarowym, farby witrażowe czy pędzelki do kaligrafii.