Robot sprzątający – jaki jest najlepszy? Który kupić?

​Porządek w domu zachować jest bardzo trudno, a wielu z nas nie przepada za codziennym porządkowaniem swojego otoczenia. Optymalnie byłoby sprzątać oczywiście codziennie, ale w wielu przypadkach nie jest to możliwe i taka czynność byłaby dla nas zbyt uciążliwa i stresująca. Są jednak takie rozwiązania, które pozwalają na to, by czas i wysiłek zaoszczędzić.

Zamień klasyczny odkurzacz na robota sprzątającego

To może być absolutny koniec żmudnych porządków w domu. Kto z nas lubi odkurzać? Prawdopodobnie mało jest takich osób i chętnie powierzylibyśmy to zadanie innym. I właśnie dzięki robotom sprzątającym możemy to zrobić. Od momentu ich pojawienia się na rynku skradły nasze serca i stały się dla wielu osób obiektem marzeń. Dziś proste urządzenia możemy kupić już w cenie tradycyjnych odkurzaczy, a nieco lepsze urządzenia w przedziale cenowym, który odpowiedni jest dla odkurzaczy przemysłowych. Zamienienie odkurzacza w domu na robota, który zrobi całkowicie samodzielnie większość porządków za nas, jest zwykle strzałem w dziesiątkę, krokiem chwalonym przez większość użytkowników.

Najważniejsze cechy robotów sprzątających – jaki wybrać?

Pierwszą kwestią jest możliwość integracji z centralnym odkurzaczem domowym, który pozwala na automatyczne usuwanie kurzu, który został zebrany, a także ładowaniem jednostki sprzątającej. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli w jeszcze łatwiejszy sposób zadbać o czystość swojego mieszkania lub domu. Jeżeli chcemy, by nasze urządzenie było wielofunkcyjne, warto postawić również na rozwiązania, które tę multifunkcjonalność oferują. To przede wszystkim możliwość mycia podłogi poza odkurzaniem. Wbudowany mop w urządzeniu jest rozwiązaniem, które pozwala na jeszcze lepsze porządkowanie Twojego domu. BORYSOWSKI ROBOT SPRZĄTAJĄCY ODKURZACZ ROBO KTR800A to rozwiązanie, które wbudowany mop posiada oraz wykonane jest w standardzie odkurzaczy przemysłowych, gwarantujący solidność i jakość działania.

Odkurzacze marki BORYSOWSKI posiadają również wbudowaną aplikację, która daje nam spore możliwości nawigowania i kontroli naszego odkurzacza, również w momencie, gdy jesteśmy poza domem. Aplikacja taka daje również możliwość ustalania harmonogramu porządków oraz ustawienia parametrów odkurzacza, takich jak chociażby moc ssąca. Wytrzymały akumulator to również istotna kwestia. Ważne, by dawał on sobie radę z kilkudniowym i często wielotygodniowym

W przypadku robotów sprzątających wiele osób podnosi kwestię bezpieczeństwa ich użytkowania. Wbrew wielu opiniom to dziś urządzenia niezwykle inteligentne i pozwalające na bardzo bezpieczną pracę, także gdy nas nie ma w domach. Inteligentne omijanie przeszkód, bezpieczeństwo w kontakcie na przykład z kablami i innymi wrażliwymi elementami to dziś podstawa takich urządzeń. To roboty naszpikowane inteligencją i przemyślanymi rozwiązaniami dla Twojej wygody. I należy przyznać, że dziś również to urządzenia coraz bardziej przystępne cenowo.