Elektronarzędzia czy narzędzia ręczne? Wybór należy do Ciebie!

Coraz więcej osób organizuje sobie w domu swój niewielki warsztat. Wszystko dlatego, że Polacy dosłownie oszaleli na punkcie majsterkowania, które przestało być kojarzone z nudą rodem z PRL i stało się modnym hobby. Pasje artystyczne, renowacja mebli, malowanie, projekty DIY – wszystko to wymaga skompletowania sobie narzędzi do pracy. Wszystko jedno, czy zajmujemy się tym czysto hobbystycznie, czy planujemy uruchomić niewielką manufakturę – po prostu potrzebujemy mieć rzeczy do pracy.

I tutaj zwykle pojawia się pytanie, co wybrać: narzędzia ręczne czy elektronarzędzia. Odpowiedź wcale nie jest prosta. Każdy rodzaj narzędzi ma swoje zalety. Narzędzia ręczne są z pewnością tańsze, zajmują mniej miejsca, są też bardzo proste w obsłudze. Idealnie nadają się a start przygody z majsterkowaniem, także dla dzieci- z pewnością są bezpieczniejsze w użytkowaniu niż elektronarzędzia.

Elektronarzędzia przenoszą natomiast nasze działania i warsztat na wyższy poziomom. Pozwalają działać szybciej i sprawniej. Często oszczędzamy z nimi czas, mamy tez możliwość precyzyjnego dobrania ustawień, co przy wielu projektach jest bardzo ważne. Co istotne, praca z elektronarzędziami wymaga mniej siły fizycznej niż używanie narzędzi ręcznych.

Dlatego tak chętnie korzystają z nich kobiety, które coraz częściej należą do grona miłośników majsterkowania.
Jeśli planujesz wyposaży swój domowy warsztat w elektronarzędzia, koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego Metroz.pl. W Metroz.pl znajdziesz szeroki wybór przedmiotów do wyposażenia domowego warsztatu, w tym właśnie elektronarzędzi, zawsze też możesz liczyć na wsparcie i porady podczas zakupów ze strony wysoko wykwalifikowanych sprzedawców, którzy znakomicie znają się na tym, co jest w ofercie sklepu i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z zakresu remontu, wykańczania czy wyposażenia wnętrz.

Jakie elektronarzędzia warto zakupić do wyposażenia domowego warsztatu?
Oczywiście wiele zależy od tego, czym dokładnie chcemy się zajmować, są jednak elektronarzędzia, które można uznać za podstawowe. Wiele z nich przydaje się nie tylko podczas majsterkowania, ale wielu innych zadań w domu, na przykład drobnych napraw. I dlatego nawet jeśli nie pasjonujemy się pracami ręcznymi, warto takie elektronarzędzia mieć w domu, bo na pewno znajdzie się wiele okazji, żeby z nich skorzystać.

Wiertarka najlepiej z opcją wkrętarki. To narzędzie, którego chyba nikomu nie trzeba polecać. Wiercenie otworów, wkręcanie śrubek i ich wykręcanie – czyli przyspieszony montaż mebli oraz ich demontaż, jeśli chcemy je na przykład odmalować. Do tego wszystkiego to elektronarzędzie będzie niezwykle przydatne.

Pistolet do klejenia na gorąco to absolutny must have każdej osoby, która pasjonuje się DIY i majsterkowaniem, choć przyda się też przy różnych drobnych domowych naprawach. Klej na gorąco bardzo trwale łączy różnego rodzaju elementy i powierzchnie. Można tez uzyskać interesujące efekty, jeśli użyjemy kolorowych wkładów z klejem. W Metroz.pl znajdziemy nawet takie, które zawierają brokat – połysk będzie wyglądał bardzo interesująco.

Wyrzynarka to elektronarzędzie niedrogie i niezbyt trudne w obsłudze a dające ogromne możliwości w domowym warsztacie. Wyrzynarki możemy używać do przycinania desek czy płyt, ale przede wszystkim do wycinania kształtów. Wystarczy narysować na płycie czy desce dowolny kształt, a następnie poprowadzić po nim ostrze wyrzynarki, by go wyciąć. Dzięki temu możemy tworzyć na przykład ciekawe akcesoria dekoracyjne, ale też dużo interesujących zabawek dla dzieci.