Jak raz na zawsze zaprowadzić porządek w domu i pożegnać się z bałaganem?

Niektórzy twierdzą, że dobrze im się żyje w rozgardiaszu i uwielbiają artystyczny nieład. Większość ludzi jednak zdecydowanie lepiej czuje się we wnętrzach uporządkowanych, potwierdzają to nawet badania, z których jasno wynika, że ład dookoła nas bynajmniej nie ogranicza kreatywności- wręcz przeciwnie, gdy dookoła mamy spokojną i estetyczna przestrzeń umysł pracuje lepiej i generuje więcej pomysłów.

Jednak wcale nie oznacza to, że nawet gdy zależy nam na porządku, łatwo to zaprowadzić. Popularność różnego typu poradników dotyczących sprzątania i porządkowania tylko to podkreśla. Dlatego my stawiamy na praktyczność- zamiast czytać opasłe tomy o sprzątaniu, przeczytaj nasz krótki poradnik przygotowany z Metroz.pl i od razu posprzątaj i uporządkuj swoje mieszkanie. Już w kilka dni raz na zawsze rozprawisz się z bałaganem w swoim życiu. I zyskasz czas tracony na poszukiwanie zagubionych rzeczy. Gwarantujemy!

Po pierwsze – odgracanie. Eksperci ze sklepu internetowego Metroz.pl jasno zaznaczają, że odgracanie, czyli pozbycie się niepotrzebnych rzeczy to pierwszy krok w kierunku uporządkowanego wnętrza. Czego się pozbyć? Przede wszystkim usuń rzeczy zepsute, zniszczone, nienadające się do użytku. Kolejna sprawa to przedmioty, których nie używasz – jeśli nie przepadasz za gotowaniem to otrzymane w prezencie drogie sprzęty kuchenne tylko niepotrzebnie zajmują przestrzeń. Wystaw je w serwisie ogłoszeniowym, a zyskasz nie tylko miejsce, ale i pieniądze. To samo dotyczy nieużywanych ubrań czy zabawek, z których Twoje dzieci już wyrosły. Tego typu rzeczy możesz też oddać do fundacji lub sklepu typu charity shop.

Po drugie – znajdź rzeczom ich miejsce. Umiejscowienie rzeczy powinno być ściśle powiązane z tym, gdzie ich używamy. Tylko wtedy naturalnym będzie odkładanie ich na miejsce. Na przykład w przedpokoju w pobliżu drzwi wejściowych powinno znaleźć się miejsce, gdzie będziemy odkładać klucze. W ofercie Metroz.pl znajdziesz na przykład szafki na klucze oraz różne pojemniki, które też znakomicie sprawdzą się w tej roli. Warto też postawić koszyk na drobiazgi typu rękawiczki – szczególnie zimą i jesienią dobrze, by były pod ręką. W sklepie Metroz.pl znajdziesz wiele rodzajów różnych pojemników, pudeł i koszy – wszystkie możesz wykorzystać, by stworzyć swój idealnie odpasowany system przechowywania przedmiotów.

Kolejna sprawa to regularne porządki. Wyrób sobie nawyk codziennego odkładania rzeczy na miejsce i opracuj system sprzątania mieszkania. Ułatwi to dobrze zorganizowana szafka gospodarcza – w jednym miejscu postaw odkurzacz, szczotkę i inne akcesoria do utrzymywania czystości, jakie znajdziesz w sklepie Metroz.pl. Bardzo przydatne są mokre chusteczki, które pozwalają szybko wyczyścić różnego typu powierzchnie i nadać im ładny połysk. Akcesoria do sprzątania i środki czystości można przechowywać w koszu na kółkach lub innego typu pojemniku, by móc je wygodnie przemieszczać po domu w czasie sprzątania.

Na koniec - dekoracje. Nie każdy kocha minimalizm i niemal puste wnętrza i nie ma w tym nic złego. Wystarczy jednak wybrać takie dekoracje, które nie zagracają przestrzenie. Zdecydowanie lepiej na przykład powiesić ozdoby na ścianach niż stawiać je na półkach, gdzie będą się kurzyły i zajmowały sporo miejsca. Dobrze dobrane dekoracje nadają wnętrzom indywidualny rys, ale nie przytłaczają nadmiarem i nie tworzą wizualnego bałaganu.