Jak zachęcić dziecko do aktywności?

Ruch jest naturalną potrzebą dziecka. Maluchy, od kiedy tylko potrafią się przemieszczać, robią wszystko, by eksplorować przestrzeń i jak najwięcej się poruszać. Dzięki temu doskonalą nowe formy poruszania się. Skąd zatem pomysł, by dzieci do ruchu jakoś specjalnie zachęcać? Przede wszystkim w wielu placówkach typu żłobki czy przedszkola wprowadzane są złe nawyki, takie jak niewychodzenie na dwór pod byle pretekstem nieco gorszej pogody. Poza tym wielu rodziców zbyt wcześnie sadza maluchy przed ekranami – emocjonujące bajki wciągają i stają się konkurencją dla naturalnej chęci ruszenia w świat.

Dlatego ważne jest, by jak najwcześniej dbać o to, żeby dziecko nie zaległo na kanapie. Ruch sprzyja rozwojowi tak zwanej motoryki dużej, pozytywnie wpływa też na rozwój całego mózgu. Dzieci, które są aktywne są nie tylko sprawniejsze, ale też zdrowsze i odporniejsze. Mniejsze jest też ryzyko, że będą miały problemy z nadwagą czy otyłością.

Zatem zadbaj o to, by dziecko miało jak najwięcej atrakcyjnych propozycji skłaniających do ruchu. W sklepie Metroz.pl znajdziesz gadżety, które będą temu sprzyja. Co warto wybrać z oferty Metroz.pl? Na przykład latawiec. To prosta zabawka, dobrze nam znana z naszego dzieciństwa. Oczywiście możemy ją też wykonać własnoręcznie, ale kupując gotowy latawiec w Metroz.pl mamy gwarancję, że będzie idealnie latał i nie zniechęci dziecka do zabawy. Co ważne, latawiec najlepiej sprawdza się w dni, w które wiele osób zostaje chętnie w domu – a więc w wietrzne jesienne popołudnia. Z latawcem w dłoni dziecko będzie się dużo ruszać i na pewno nie zmarznie.

Warto też jak najwcześniej zapoznać swoje pociechy z aktywnościami w wodzie. Umiejętności pływania jest szalenie ważna. Nie tylko działa na ogólny rozwój motoryczny, ale wręcz może kiedyś uratować życie! Poza tym pływanie to znakomita forma sporu dla każdego. Poza lekcjami pływania, które prowadzone są już dla maluszków, warto kupić też sprzęty, które zachęcą do radosnej i swobodnej zabawy w wodzie. W sklepie internetowym Metroz.pl znajdziemy na przykład dmuchaną piłkę, którą równie dobrze można bawić się na plaży jak i w wodzie.

Dmuchany ponton też da dużo radości, a nadmuchiwane rękawki sprawdzą się na początkowych etapach nauki pływania dla maluszków. Oczywiście warto też kupić dziecku okulary do pływania – umożliwiają one różne zabawy związane z nurkowaniem i wyławianiem skarbów wrzuconych do basenu. W okularach dziecku nie podrażniają się też oczy, a taki dyskomfort może skutecznie zniechęcać do brykania w basenie.

Myśląc o aktywnościach swojego dziecka, zaplanujemy jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu. Aktywne spacery powinny być codziennością. Bez względu na pogodę i porę roku. Na jesień i zimę wystarczy zaopatrzyć się w ciepła czapkę oraz wygodny komin otulający szyję dziecka, chroniący przed wiatrem i chłodem – tego rodzaju akcesoria dziecięce znajdziecie także w ofercie Metroz.pl. Ciepło (ale nie za ciepło!) ubrane dziecko chętnie będzie spędzało czas na dworze. Nie trzeba wiele – zwyczajne wyście do lasu, rower, hulajnoga czy deskorolka – każda metoda jest dobra, by trochę się poruszać.

Pamiętajmy też, że dzieci uczą się przez naśladownictwo. Jeśli sami będziemy aktywni na co dzień, będziemy stanowili dla naszych dzieci najlepszy przykład i wzór do naśladowania. Dlatego jak najczęściej ruszajmy się razem. To też fantastyczny pomysł na wzmocnienie więzi rodzinnych, bo nic nie łączy lepiej niż wspólne robienie czegoś fajnego i pożytecznego jednocześnie.